Coles Soft & Juicy Apricots — 250g

As of 2 Oct 2026, Coles Soft & Juicy Apricots 250g is cheapest at Coles at $7.50 ($30.00/1 kg) in Australia.

Prices updated 2 Oct 2026

Lowest recorded price: $7.50 at Coles (2 Oct); highest: $7.50 — currently $7.50 at Coles. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$7.50
Average
$7.50
Highest
$7.50
Lowest ever
$7.50 · Oct '26
Highest ever
$7.50 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

9 prices recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Coles

    ColesCheapest

    Coles Soft & Juicy Apricots · 250g

    $30.00/1kg$7.50Coles

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Coles

    ColesCheapest

    Coles Soft & Juicy Apricots · 250g

    $30.00/1kg$7.50Coles
1 brand available
Coles
  1. 1Coles

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Coles Soft & Juicy Apricots 250g cheapest?
Coles has the lowest price at $7.50 ($30.00/1 kg).
What is the unit price of Coles Soft & Juicy Apricots 250g?
Priced per 100g. Coles offers the best value at $3.00/100g.
What is the lowest price ever for Coles Soft & Juicy Apricots 250g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Coles Soft & Juicy Apricots 250g is $7.50 at Coles (2 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is $7.50 at Coles.

Categories