Schnits Chicken Tenders Or Nuggets — 800g

As of 29 Sept 2026, Schnits Chicken Tenders Or Nuggets 800g is cheapest at Spudshed at $6.99 ($0.87/100 g) in Australia.

Prices updated 29 Sept 2026

Lowest recorded price: $6.99 at Spudshed (29 Sept); highest: $6.99 — currently $6.99 at Spudshed. Tracked since Sept 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
$6.99
Average
$6.99
Highest
$6.99
Lowest ever
$6.99 · Sep '26
Highest ever
$6.99 · Sep '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1

    Schnits Chicken Tenders Or NuggetsCheapest

    800g

    $0.87/100g$6.99Spudshed

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1

    Schnits Chicken Tenders Or NuggetsCheapest

    800g

    $0.87/100g$6.99Spudshed
1 brand available
Spudshed
  1. 1

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Schnits Chicken Tenders Or Nuggets 800g cheapest?
Spudshed has the lowest price at $6.99 ($0.87/100 g).
What is the unit price of Schnits Chicken Tenders Or Nuggets 800g?
Priced per 100g. Spudshed offers the best value at $0.87/100g.
What is the lowest price ever for Schnits Chicken Tenders Or Nuggets 800g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Schnits Chicken Tenders Or Nuggets 800g is $6.99 at Spudshed (29 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is $6.99 at Spudshed.