Spud Lite Products
As of 27 Sept 2026, 1 Spud Lite product tracked across 5 retailers in Australia — the cheapest line is Sweet Potato at $1.25 from IGA.
Prices updated 27 Sept 2026
1 product · 52 variants
All Spud Lite Products
250g

$1.25
$4.99/1kg
410g
Whole

$2.00
$4.88/1kg
1kg
Potato Minis

$5.00
$5.00/1kg
Best
Woolworths
1.5kg
Lower Carb Potatoes

$5.50
$3.67/1kg
1.5kg
$6.49
$4.33/1kg
1.5kg

$7.50
$5.00/1kg
1.5kg
Spud Lite Potatoes

$7.50
$5.00/1kg
1.5kg
Spud Lite Potatoes

$7.50
$5.00/1kg
Each

$10.49
$10.49/1 ea